Firmamız, 2004 yılı Ocak ayında endüstriyel otomasyon, yazılım ve eğitim konularında faaliyetlerine başlamış, teknik bilgi ve tecrübesi ile kısa sürede bu sektörlerde kendisine yer edinmiştir. Otomasyon & Kontrol Sistemleri Bölümü 2004 yılı Nisan ayında Siemens I&S bölümü ile ilk proje anlaşmasını imzalamıştır. PCS7 ile gerçekleştirilen, kapsamlı ve uzun soluklu bu ilk projemiz başarı ile sonuçlandırılmış,NOKTA için değerli bir referans olmuştur.
Otomasyon & Kontrol Sistemleri Eğitim bölümü ise 2004 yılı Temmuz ayında Siemens Sitrain ile Eğitim Ortaklığı anlaşması (Sitrain Partner) imzalamış ve Siemens Sertifikalı eğitimleri vermeye yetkili Türkiye deki ikinci kuruluş olmuştur. Uzman eğitimcileri, İ.T.Ü. Endüstriyel Otomasyon laboratuarı ve Siemens-Sitrain ile yapılan ortak çalışmalar ile eğitim konusundaki tecrübelerini geliştirmekte ve katılımcılara en iyi imkanlarla eğitim sunmayı hedeflemektedir.
NOKTA aynı zamanda Ocak 2009 da attığı imza ile Siemens ile Çözüm Ortağı (Solution Partner) olmuştur Her geçen gün, kazandığı tecrübe ve başarı ile tamamlanan projelerle müşteri ağını genişleten ve portföyüne sektöründe lider firmalar ekleyen NOKTA, müşterilerinin otomasyon konusundaki ihtiyaçlarına en kaliteli ve uygun çözümleri sunmayı ilke edinmiştir.